Bronzérem a Célbaugró Világbajnokságon

Dubai-ban rendezték meg az Ejtőernyős Mondialt, mely több versenyszám világbajnokságát foglalta magába. Sportolóink felnőtt és junior célbaugrásban és kupolakezelésben versenyeztek.

Célbaugró eredmények

A férfi célbaugróversenyen összesen 39 csapat indult a világ minden tájáról. A versenyt 25 cm-rel a szlovének együttese nyerte meg. Őket követte az orosz csapat 26 cm-rel. Az ugrások során a magyar és a kínai válogatott is 27 cm-t ért el, így a harmadik hely sorsa szétugrással dőlt el: a hazai csapat javára.

Egyéniben Varga Tamás 4., Kollár Gábor 10., Réczi Attila és Asztalos István 16., Orsy László pedig 61. helyezést ért el.

A magyar célbaugró csapat tagjai indultak a bemutatószámként megrendezett parasí versenyen is, ahol célbaugrótudásuk mellett a sítudásukról is számot adhattak. Réczi Attila 11., Asztalos István 21., Varga Tamás 28., Kollár Gábor 34., Orsy László 40. helyezést ért el. Ugyanezen a versenyen Gál Szabolcs célbaugrónk a juniorok között 4. helyezést ért el.

Kupolakezelés verseny

A kupolakezelés versenyszámban két hazai sportársunk indult. 129 versenyzőből Verebes Gábor összetettben 49. helyen végzett (célbaugrás: 70., távolság: 41., és sebesség: 47. hely) összesen 525.838 ponttal.

Magyar Krisztián a 127. helyet érte el (célbaugrás: 123., távolság: 119., és sebesség: 128. hely), 66.559 ponttal.

Junior célbaugró verseny eredmények

A versenyszámban Gál Szabolcs 16 cm-rel a 8., Olenyik Roland pedig 23 cm-rel a 18. helyen végzett a 25 versenyzőből.

Junior stílusugrás verseny

Stílusugrásban egyedül Olenyik Roland indult, és 25.73 másodperccel 6. helyen végzett.